Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama 2022; Yaptığı bir çok sosyal yardımlar ile adından sıkça söz ettiren Ankara Büyükşehir Belediyesi doğal gaz, gıda ve erzak yardımı, yakacak yardımı ve başkent kart başta olmak üzere Ankara’da ikamet eden ve yardıma ihtiyacı olan bir çok aileye yardım etmeye devam ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi maddi durumu iyi olmayan ve dar gelirli kişi ve ailelere yaptığı sosyal yardım katlanarak artıyor. Özellikle Ankara Büyükşehir Belediyesi başkent kart yardımı ile ihtiyaç sahibi aileler gıda ve temel ihtiyaçlarını bu kart sayesinde yapabilmektedir. Öte yandan maddi yardım, kömür, giyecek, doğalgaz ve kırtasiye yardımı için başvuruda bulunan bir çok kişi Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulaması telefon numarasını gibi soruların cevabını arıyor.

Bizlerde bu yazımızda bu yardım başvurusunda bulunan kişilerin Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama nasıl yapılır ve Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama telefon numarası hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Yazımızı okumaya devam edin.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

ankara büyükşehir belediyesi yardım başvuru sorgulama

Sosyal belediyecilik anlayışını özümseyen ve örnek belediyelerden biri olan Ankara Büyükşehir Belediyesi yardımları arasında özellikle ön plana çıkan Başkent Kart Yardımı ve Kara Kış Destek Paketi olarak bilinen doğalgaz yardımı, en çok başvuruda bulunulan sosyal yardımlardan ikisi konumunda.

Bu destek paketlerine başvuruda bulunan bir çok kişi de yardım sorulama işleminin nasıl yapıldığını haliyle merak ediyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama ve yardım kartı bakiye sorgulama ve yardım kartı bakiye sorgulama için iletişim numarasını arayarak veya internet üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama E-Devlet’ten Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama işlemi için e-devlet üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda ki bağlantıyı tıklamak.

Tıkladıktan sonra kullanıcı girişi yaparak gelen sayfada ki bilgileri doldurun hepsi bu kadar.

E-devlet üzerinden yardım sorgulama sonucunu ister telefon, ister SMS isterseniz yazılı olarak size bildirilmesini talep edebilirsiniz.

İnternet üzerimden e-devlet yolu ile yapılan başvuruların sonucu ortalama 1 hafta içerisinde size bildirilmektedir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır sorusunun cevabına gelecek olursak;

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama için bir kaç yöntem bulunuyor. Bunlardan biri ALO 153 destek hattını aramak, mavi masa aracılığı ile veya belediyeye bizzat giderek sorgulatabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir belediyesi yardım sorgulama en kolay yöntemlerinden biri “Mavi Masa” platformu üzerinden yardım başvuru sorgulama işlemidir. Bu linke tıklayarak mavi masaya bağlanabilir, sonrasında cep telefon numaranızı girerek sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Cep numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza gelen onay kodunu girmeniz yeterli olacaktır. Sonrasında ise sorgulama sonucu hemen karşınıza çıkacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Telefon Numarası Nedir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama telefon numarası için arayıp bilgi alabileceğiniz numara, diğer belediyelerde olduğu gibi ALO 153 hattı. Tüm yardımlar, yardım başvuru sonucu ve yardım sorgulama öğrenmek için ücretsiz ALO 153 Mavi Masa destek hattını arayıp yetkililerden bilgi alabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama sadece 153 numaralı hattan yapılmıyor. Aynı zamanda 0312 153 00 00 Whatsapp hattına da mesaj atabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama numaraları;

 • Mavi Masa alo 153
 • Whatsapp destek hattı 0312 153 0000

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama İletişim Numarası

 • ADRES: Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No:5 YENİMAHALLE/ANKARA
 • TELEFON: 0 312 507 10 00
 • POSTA KODU: 06430
 • WEB ADRESİ: ankarabuyuksehirbelediyesi@hs01.kep.tr
 • E-POSTA: 153@ankara.bel.tr

Merkez İletişim:

 • ADRES: Osmanlı İş Merkezi Yeni Etlik Caddesi No:103 ETLİK-KEÇİÖREN/ANKARA
 • TELEFON: (0312) 322 11 33
 • Altındağ Şube:
 • ADRES: Önder Mahallesi Altunay Caddesi No:70 Siteler İtfaiye İçi ALTINDAĞ/ANKARA
 • TELEFON: (0312) 348 44 84

Çubuk Şube:

 • ADRES: Yavuz Selim Mahallesi  PTT Caddesi No:7/A ÇUBUK/ANKARA
 • TELEFON: (0312) 837 99 29

5/5 - (2 oy )

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir