Hakkımızda

28/06/2022 tarihinde kurulan sosyalyardimlar.org amacı doğrultusunda Devlet, Belediye, Dernek, Vakıflar ve Kaymakamlık tarafından yapılan sosyal yardımları ihtiyaç sahibi kişilere duyurmaktadır.

Sitemizin Devletin resmi sitelerle hiç bir bağlantısı yoktur. Amacımız sadece dar gelirli olan kişilerin hangi yardımı nerden ve nasıl alacağını açıklamaktır.

Belediyelerin belli dönemlerde yaptığı kömür, gıda ve para yardımlarını sitemizde bulabilirsiniz. Belediye yardımları dönemsel olduğu için sitemizde yazdığımız yazıların aksine yardım kapanmış olabilir.

Bir çok web sitede bulunan yanlış bilgilerin aksine gerçek ve doğru bilgiyi her zaman sizinle paylaşamaya çalışıyoruz ve paylaşmaya da devam edeceğiz.

https://www.sosyalyardimlar.org/ web sitesi olarak, devletin ve kurumların yapmış olduğu sosyal yardımlar ve maddi yardımlar hakkında sizlere en iyi bilgileri aktarmaktır.

Web Sitemiz 5651 sayılı yasada tanımlanan ‘içerik sağlayıcı’ olarak hizmet vermektedir. İnternet ortamında yer alan haberler doğrultusunda, gerekli araştırmalar yapılarak içerikler siz değerli ziyaretçilerimize sunulur.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir. Her hangi bir yazıdan dolayı rahatsızlık yaşayan paylaşımların gerçekliğinden şüphe eden ve TELİF konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal hakların çiğnendiğini düşünen hak sahipleri ve meslek birlikleri iletişim formu ile bize ulaşabilirler.