Süt Kuzusu Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır?

süt kuzusu nedir başvurusu nasıl yapılır?
Süt Kuzusu Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süt Kuzusu Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır?

İzmir Büyükşehir Belediyesi, süt üreten kooperatiflerle işbirliği yaparak “Süt Kuzusu Projesi”ni başlattı. Proje, 2005 yılında 240 okulda toplam 210 bin çocuğa sağlıklı ve temiz sütlerin dağıtılmasıyla başladı. 2012’de diğer belediyelerin de projeyi hayata geçirmesiyle, İzmir Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere sütleri evlerine kadar teslim etmektedir.

Süt Kuzusu Projesi Nedir?

Projeden 1-5 yaş arası çocukları olan tüm aileler yararlanabilmekte ve başvuruların kabul edilmesiyle UHT sütler yoksul ailelere dağıtılmaktadır. Başvuru için gerekli belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir ve başvuru online platformlar üzerinden yapılamamaktadır. Başvuruların sonuçları ise internet üzerinden sorgulanabilmektedir.

süt kuzusu

süt kuzusu

İzmir Süt Kuzusu Başvuru Şartları

Başvuru için gerekli belgeler arasında, anne, baba ve 1-5 yaş aralığındaki çocukların kimlik fotokopileri, boşanma mahkeme kararı (velayetin projeye başvuran kişide olması gerekiyor) ve başvuru dilekçesi yer almaktadır. Başvuru dilekçesi muhtarlıklardan temin edilebilir ve eksiksiz bilgi içermesi gerekmektedir.

Süt Kuzusu Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru dilekçesinde ad, soyad, telefon ve mail gibi iletişim bilgileri de yer almalıdır. Başvuru dilekçesiyle birlikte diğer belgelerin de eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Süt Kuzusu Projesi kapsamında sağlıklı ve temiz sütlerle çocukların sağlıklı beslenmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Proje, İzmir’deki yoksul ailelerin ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olmakta ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerine destek olmaktadır.

Süt Kuzusu Dilekçe Formu

Başvuru yapacak kişiler başvurularını İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü Süt Kuzusu Birimi’ne bizzat giderek veya muhtarlık üzerinden başvuruda bulunarak yapabilirler. Başvuru için gereken belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim eden başvuru sahiplerinin başvuruları incelenerek sonuçlandırılır ve eğer başvuruları kabul edilirse süt dağıtımı yapılır.

Süt dağıtımı her gün şehir genelinde muhtaç ailelerin evlerine yapılmakta olup projeden yararlanan aileler en sağlıklı ve katkısız sütleri ücretsiz bir şekilde alabilirler. Süt Kuzusu Projesi, ihtiyaç sahibi ailelere yardımcı olduğu gibi, çocukların sağlıklı beslenmelerine de destek olmakta ve böylece gelecekteki sağlıklı bir nesil için çalışmaktadır.

İzmir Süt Kuzusu Başvurusu Nereye Yapılır

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu Projesi’ne e-devlet üzerinden başvurmak isteyen kişiler, https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Süt Kuzusu Başvurusu E-Devlet

Başvuru için gerekli belgeler arasında annenin, babanın ve 1-5 yaş aralığındaki çocukların kimlik fotokopisi, boşanan çiftler için boşanma mahkeme kararı (çocuğun velayetinin başvuru sahibinde olması gerekiyor), resmi nikahı olmayan çocuklar için nüfus kayıt örneği (çocuk tanıma ibaresinin mevcut olduğu belge) ve başvuru dilekçesi yer almaktadır.

İzmir Süt Kuzusu Başvuru Telefon Numarası

İzmir Büyükşehir Belediyesi Süt Kuzusu hakkında bilgi almak yada başvuruda bulunmak için HIM iletiş merkezi numarası olan 444 40 35 numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca web sitesi (www.izmir.bel.tr), e-posta (him@izmir.bel.tr), fax(293 39 95), telefon (444 40 35 ve 185 nolu hatlar) numaralarından ulaşabilirisniz.

Süt Kuzusu Başvuru Sorgulama

Başvuru sonuçlarına, https://www.bizizmir.com/tr/Him/HimTumBasvurular linkinden ulaşılabileceği gibi, süt dağıtımlarının takibine ise https://www.sutkuzusu.com.tr/tr/sutum-nerede linkinden ulaşılabilmektedir.

Süt Kuzusu Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Başvuru dilekçesi üzerindeki iletişim bilgileri de eksiksiz bir şekilde yer almalıdır. Başvuru dilekçesiyle birlikte diğer belgelerin de eksiksiz bir şekilde gönderilmesi gerekmektedir.

Süt Kuzusu Projesi, yalnızca İzmir il sınırları içindeki aileler için geçerlidir ve başvurular yalnızca bu bölgedeki kişiler tarafından yapılabilir. Başvuru süreci kolay ve hızlıdır ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının sağlıklı beslenmelerine olanak sağlamaktadır.

Süt Kuzusu Nedir Başvurusu Nasıl Yapılır? konumuzun sonuna geldik teşekkürler.

5/5 - (1 oy )

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir