Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı 2022; Her ilde dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere destek amacıyla kurulan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, yoksul nüfusa destek olmaya devam ediyor.

Temel ihtiyaçların giderilmesi, ihtiyaç sahibi ailelerin daha refah yaşamalarına olanak tanıması konusunda yoğun çaba sarfeden Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, farklı yardım hizmetleri ile de her alanda kendini göstermeye devam ediyor.

Ayrıca Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardım kartı ile muhtaç ailelere nakit desteği da sağlamaktadır. Tabi bu karta sahip olmak için bazı şartlar aranıyor. Bizlerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım kartı başvurusu, yardım kartı kimlere verilir gibi tüm merak edilenleri bir araya getirdik.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Nedir?

Birçok yardım çeşidi ile ailelere umut olmaya devam eden kurumum en büyük hizmetlerinden birisi de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım kartı. Kart içerisinde yüklenen bakiye ile zincir marketlerden temel gıda ürünlerini alabilen aileler, böylelikle en temel gıda ürünlerine istedikleri bir şekilde rahatça ulaşabiliyor.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım kartı diğer yardım kartları gibi içerisine bakiye yüklenebilen, anlaşmalı zincir marketlerde içerisinde ki limite göre alışveriş yapılabilen (tütün ürünleri ve alkol hariç) bir yardım kartıdır.

İhtiyaçların tespiti ve ulaştırılması gibi lojistik işlemlerin zor olduğu günümüzde yardım konusunda işleri oldukça kolaylaştıran yardım kartı, hem kullanımı daha kolay hemde ailenin kendi ihtiyacını bilerek ona göre gıda ürünü alması yardımın tam yerinde yapılmasına olanak tanıyor.

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> Diyanet Vakfı Yardım Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartına Kimler Başvurabilir?

Dar gelirli, yardıma muhtaç ve yoksul durumda olan, belli bir geliri olmayan veya geliri asgari ücretin 1/3’ü kadar olan, temel ihtiyaçlarını gideremeyen herkes Sosyal Yardımlaşma Vakfı yardım kartı başvurusunda bulunabilir.

Özetleyecek olursak;

 • Geçim sıkıntısı yaşayan
 • Yoksulluk belgesi olan
 • Herhangi bir geliri olmayan
 • Kimsesiz yaşlılara
 • Engelli
 • Eşinden ayrılan ve geliri olmayan kadınlara
 • Gazi ve Şehit yakınlarına
 • Afetzedelere
 • Eğitim desteğine ihtiyaç duyanlara
 • Yetimlere

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Başvurusu Nereye Yapılır?

Sosyal Yardımlaşm Yardım kartı başvurusu için bulunduğunuz Kaymakamlık binasına gitmeniz gerekiyor. Aşağıda da belirttiğimiz gibi gidemeyecek durumda olanlar muhtarlıktan gerekli desteği alabilirler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, İlçe Kaymakamlıklarına bağlı olduğundan yardım kartı başvurusu için bağlı bulunduğunuz Kaymakamlığa gitmeniz gerekiyor. Eğer gidemeyecek durumdaysanız bağlı bulunduğunuz muhtarlıktan sizin adınıza başvuruda bulunmanızı isteyebilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için bulunduğunuz ilçenin Kaymakamlık telefon hattını da arayabilirsiniz.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Formu Nasıl Doldurulur?

Kaymakamlığa gidip gerekli görüşmeyi yaptığınızda sizden, kendinizin ve ailenizin bilgilerini açıklayan bir form doldurmanız istenir. Yardım kartı başvuru formu içinde başvuruyu yapan kişiye ait adres, iletişim, iş, gelir, sağlık ve eğitim durumu ile ilgili bilgiler istenir.

Sonrasında ise inceleme ve değerlendirme süreci başlamaktadır. Bilgilerin doğru olması onay sürecini de etkilemektedir. Bu nedenle formu doldururken eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaya özen gösterin. Son olarak da sosyal yardımm kartı almaya uygun görülen kişilere SMS ile bilgi verilir.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Limitler başvuruyu yapan kişinin maddi durumuna, ihtiyaç durumuna ve hanedeki kişi sayısına göre değişebilir. Ayrıca Kaymakamlığın o yıl ki yardım bütçesi de Yardım Kartı limitini etkileyen başka bir faktör.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yardım Kartı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım kartı için Kaymakamlıkların istediği belgeler;

 • Kimlik Fotokopisi
 • Yoksulluk belgesi
 • Sağlık raporu
 • Engelli rağoru
 • İkametgah belgesi
 • Dul kadınlar için eş ölüm belgesi
 • SGK dökümü
 • Afetzede olduğunu gösteren Kaymakamlıktan alınan belge.

5/5 - (1 oy )

You may also like...

2 Responses

 1. Mujde mazruk dedi ki:

  Her ay gıda yardımı istiyorum çok muhtacım gelirim yok eşim çalışmıyor

 2. Mujde mazruk dedi ki:

  Her ay gıda yardımı istiyorum çok muhtacım eşim çalışmıyor yardıma muhtacım ış yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir