PTT 1300 TL Para Yardımı Veriyor! Kimler Nasıl Alabilir?

PTT’den Annelere 1300 TL Para Yardımı 2023; Ülkemizde devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara bir çok destek ödemesi yapılıyor. Bunlardan biri de doğum yardımı. Son zamanlarda devlet tarafından yapılan en güzel desteklerden biri olarak karşımıza çıkan bu yardımda birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL ve sonraki her çocuk için 600 TL doğum yardımı devletimiz tarafından yapılmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklanan bilgilere göre doğum yardımı başvuruları halen devam etmektedir. 300 TL’den 600 TL’ye kadar PTT’den alınan yardım paraları pek çok aile tarafından kullanılmaktadır.

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> Doğum Yardımı Nedir? Kimler Doğum Yardımı Alabilir?

Bizlerde bu yazımızda PTT’den Annelere 1300 TL Para Yardımı 2023, PTT 1300 TL Yardım Başvuru Şartları nelerdir tüm bu konulara açıklık getirmeye çalışacağız.

PTT 1300 TL Para Yardımı Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT 1300 TL para yardımı başvurusunda bulunacak kişiler için haliyle bazı şartlar aranıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen para yardımı için aranan şartlar kısaca;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • Doğum yılının 2015 tarihinden sonra gerçekleşmesi
 • Bebeğin canlı olarak doğması
 • Doğum gerçekleştikten sonra sisteme kayıt edilmesi

Yukarıda saydığımız şartları taşıyan herkes ikametgah adreslerinin bulunduğu ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek yardım başvurusunda bulunabilir.

PTT 1300 TL Para Yardımı Kimlere Verilir?

Bu destekten kimler yararlanabilir sorusunun cevabını verecek olursak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup, canlı doğum yapan ve doğumunu belgeleyen tüm annelere bu ödenek ödenir.

PTT 1300 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bebeğin kimlik bilgilerinin kayıt edilmesi sonrası başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bizzat gidilerek veya e-devlet üzerinden yapılmaktadır.

Sonrasında ise ödemeler PTT üzerinden gerçekleşmektedir.

PTT 1300 TL Para Yardımı Başvuru Formu

PTT 1300 TL Yardım Başvuru Formu ve Başvuru Dilekçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gittiğinizde doldurmanız gereken bir formdur. Bu formda anne ve bebeğin bilgileri, gelir durumu ve kardeş sayısı gibi bilgiler yer almaktadır.

Eğer Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmek istemiyorsanız doğum yardımı için aşağıda ki e-devlet linkinden de başvuru yapabilirsiniz.

4.7/5 - (4 oy )

You may also like...

5 Responses

 1. Fadule dedi ki:

  Eşim çaluşmiyor bana yardim elinizi uzatin.

 2. Fafile dedi ki:

  Eşim çaluşmiyor bana yardim elinizi uzatin.

 3. serap coşkun dedi ki:

  yardıma ihtiyacım var

 4. Aynur dedi ki:

  Evim kira 1000 kira veriyorum 4 tane çocuğum var 3 okul okuyor diyeri bebek bı gelirimiz yok eşim günlük çalışıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir