Para Yardımı Yapan Dernek ve Vakıflar

para yardımı yapan dernek ve vakıflar
Para Yardımı Yapan Dernek ve Vakıflar

Para yardımı yapan dernek ve vakıflar; Ülkemizde son zamanlarda yaşanan yüksek enflasyon sorunu birçok aileyi etkilemiş durumda. Öyle ki insanlar artık mutfak masraflarını bile karşılayamacak duruma geldi.

Bu durumun bilincinde olan ve herhangi bir geliri olmayan veya muhtaç durumda olanlara para yardımı yapan dernek ve vakıflar bulunuyor. Özellikle farklı alanlarda dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere umut olan dernek ve vakıflar, maddi yardım ile birlikte başka konularda da yardımlarını sürdürmeye devam ediyor.

Özellikle birçok kişinin merak ettiği maddi yardım dernekleri, Para yardımı yapan dernek ve vakıflar konusunda sizin için bir inceleme yaptık. Lütfen yazımızı sonuna kadar okumayı unutmayın.

para yardımı yapan dernek ve vakıflar

Para Yardımı Yapan Dernekler

Herhangi bir beklentileri olmadan sadece dar gelirli ve muhtaç kişilerin daha iyi bir hayat sürdürmeleri için maddi yardımda bulunan bazı para yardımı yapan dernekleri başlıklar halinde inceleyelim.

Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği

Ailesinin maddi gücü olmayıp eğitim hayatına devam eden fakat maddi sorunlar yüzünden eğitim hayatını idame ettirmekte zorlanan öğrenciler için karşılıksız burs veren Fakir ve Muhtaçlara yardım derneği, aynı zamanda ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardım da yapıyor.

“Veren el alan elden üstündür” mottosuyla açıldığı ilk günden bugüne bir çok aileye yardım ulaştıran derneğin merkezi Denizli olsa da İstanbul, Muğla, Kütahya ve Isparta’da da şubeleri bulunuyor.

Derneğe aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği

Açıldığı günden bugüne birçok aileye destek olan Türkiye yardım Sevenler Derneği aynı zamanda en fazla şubesi olan derneklerden. “Hayatlara destek, Hayallere ortak olun” sloganı ile varlık gösteren dernek maddi yardım faaliyetlerine hala devam ediyor. Aşağıda ki bağlantıdan derneğin sayfasına gidebilirsiniz.

Benzer Konular >>>>>>>> Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dost Eli Derneği

Ülkemizde gıda bankacılığı sistemini ilk kez hayata geçiren Dost Eli Derneği, kurulduğu 2001 yılından bugüne birçok alanda muhtaç ailelere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Para yardımı ile birlikte aynı zamanda gıda yardımı da yapan derneğe aşağıda ki linkten ulaşabilirsiniz.

Vuslat Derneği

Özellikle online adresi üzerinden başvuruları kabul etmesiyle bilinen dernek, faaliyetlerine başladığı günden bugüne birçok yardım projesinin altına imzasını atmış durumda. Sadece ülkemizde değil aynı zamanda gelişmekte olan ve gelişmemiş ülkelerde de faaliyet gösteren Vuslat Derneği, özellikle Afrika kıtasında su kuyuları açtırması ile biliniyor. Derneğin online adresine aşağıda ki bağlantıdan gidebilir, yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

Sadece maddi yardımla kalmayıp, muhtaç ailelere gıda yardımı da yapan dernek, ülkemizin en önemli Soayal yardımlaşma Derneklerinden biri. Aşağıda ki bağlantıdan online olarak yardım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Endes Derneği

Engellilik alanında toplumun yararı için yapılan çalışmalara destek vermek, toplumsal duyarlılık bilincini oluşturmak ve engelli bireylere daha yaşanılır yarınlar bırakmak için kurulan Endes Derneği (
Engellilere Destek Ve Yardım Derneği), engellilere birçok alanda yardım etmeye devam ediyor. Derneğin web adresine ulaşarak faaliyetleri hakkında bilgi almak için;

Beşir Derneği

Özellikle kurban eti ve bağışı ile bilinen dernek, Beşir destek kart ile de ailelere anlaşmalı kurumlardan yardım ve indirim imkanı sunuyor. Ülkemizin en bilinen para yardımı yapan derneklerinden biri olan Beşir Derneği’nin sitesine aşağıda ki bağlantıyı kullanarak gidebilir, yardım için başvuruda bulunabilirsiniz.

Hayrat Derneği

Ülkemizde ve Afrika’da faaliyet gösteren dernek sadece maddi yardım yapmakla kalmıyor aynı zamanda sağlık alanında da yardımlarına devam ediyor. Tamamen bağış sistemi ile çalışan para yardımı yapan derneklerinden biri olan kurumun web adresine aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ahbap Derneği

Hiç şüphesiz adını en çok duyduğunuz derneklerden biri olan Ahbap, ülkemizin en bilinen yardım derneklerinden. Haluk Levent’in öncülüğünde kurulan dernek sadece maddi yardımlarla değil, aklınıza gelebilecek her türlü yardım için faaliyet gösteriyor. Ayrıca birçok kurum ve şirketle de anlaşmalar imzalayan Ahbap, ailelerin umudu olmaya da devam ediyor. Aşağıdaki bağlantıdan site adresine gidebilir, yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Para Yardımı Yapan Diğer Dernekler

 • Kocaeli İnsani Yardım Derneği: 
 • Ankara İnsan Hakları ve Hizmet Derneği:  
 • Çare Derneği
 • Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği
 • Düşün Taşın Derneği
 • İnsani İnşa Derneği

Para Yardımı Yapan Vakıflar

Maddi yardım ve gıda yardımı gibi temel yardımlar yapan vakıfları başlıklar halinde inceleyecek olursak;

İHH İnsani Yardım Vakfı

Ülkemizin en çok bilinen yardım vakıflarından birisi olan İHH İnsani Yardım Vakfı, kurulduğu 1992 yılıdan bugüne sadece ülkemizde değil dünyanın çeşitli yerlerinde ve bölgelerinde yardım yapmaya devam ediyor.

Sadece maddi yardımlarla kalmayıp aynı zamanda savaş mağduru olan yerlerde Cami, okul ve hastane gibi yapılar da inşa eden derneğin tek geliri ise toplanan bağışlar. Daha ayrıntılı bilgi almak ve yardım başvurusu yapmak için bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Türkiye Sokak Çocukları Vakfı

Adından da anlaşılacağı gibi annesiz, babasız ve kimsesi olmayan çocukların eğitim hayatına devam etmeleri için kurulan vakıf, kurulduğu günden bugüne özellikle burs vererek birçok çocuğun eğitim görmesine olanak tanımıştır. Önceden web adresinde faaliyet gösteren vakıf şuan için sadece instagramda.

Ayhan Şahenk Vakfı

Doğuş Şirketler Grubu başkanı Ayhan Şahenk tarafından 1992 yılında kurulan vakıf, sadece ülkemizde faaliyet gösteriyor. Vakıflar arasında en çok yardım yapan şirket vakıflarından biri olan kurum eğitim, sanat, kültür, giyim ve sağlık gibi farklı alanlarda geleceğin çocuklarına destek olmaya devam ediyor.

Nef Vakfı

Muhtaç ailelerin ortaokul, lise ve üniversitede eğitim gören çocuklarına karşılıksız burs vermesi ile bilinen Nef Vakfı, başka ülkelerde de maddi yardımlarına devam ediyor.

Acil İhtiyaç Projesi Vakfı

“Sizin İhtiyacınız Olmayabilir Ama Onların Var” sloganı ile 27 binden fazla öğrenciye kırtasiye, 3133 öğrenciye burs, 34 binden fazla aileye gıda yardımı yapan vakıf, özellikle eğitim gören öğrencilere burs vermesi lie biliniyor.

İhtiyaç sahibi ailelere hem maddi hemde eşya desteği veren vakıfa ulaşmak için;

Para Yardımı Yapan Diğer Vakıflar

 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Suna ve İnan Kıranç Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Anadolu Vakfı

Bu yazımızda maddi yardım dernekleri, para yardımı yapan dernek ve vakıflar konusunda bilgilendirme yaptık. Aklınıza takılan veya bildiğiniz başka bir dernek varsa mutlaka bize yazmaktan çekinmeyin.

4.8/5 - (107 oy )

You may also like...

12 Responses

 1. abdurahman dedi ki:

  abdurahman. vakiflar. Türkiyədən. bağış. toplayip
  turkiyedeki. ihtiyacı. olanlara. deyil. Suriye. afkan. bunlara. YARDIM. ediyorlar. önce. çocukları. doyur. Sonra. disari
  YARDIM. edin. SAYGILAR sunuyorum

 2. Gülsüm taş dedi ki:

  Selam aleyküm abiler sizden yardım istiyorum evim kira durumum iyi değil dışarıya bankaya borcum var oduyemiyorum 4bucuk yaşında 21yasinda kızlarım var faturalarim odeyemedim eşim 20 gündür esyalarini toplayıp evi terk etti oyuzden sizden yardım istiyorum yardımcı olursanız iban numaram TR310006701000000093105960 yapı kredi bankası Gülsüm taş

 3. Gülsüm taş dedi ki:

  Selam aleyküm abiler sizden yardım istiyorum evim kira dışarıya bankaya borcum var oduyemiyorum 4bucuk yaşında 21yasinda kızlarım var faturalarim odeyemedim eşim 20 gündür evi terk etti esyalarini toplayıp gitti oyuzden yardım istiyorum yardımcı olursanız iban numaram TR310006701000000093105960 yapı kredi bankası Gülsüm taş ne olur abiler bir dönüş yapın bana

 4. Sait dedi ki:

  Selamun aleykum abiler ablalar ben çok zor durumdayım kira mi faturalarını O deyemiyorum diyebet hastasıyım çok zor durumdayım lütfen yardim edin bana calisamiyorum lütfen 170001000628686401685001 s.ö allah hepinizden razı olsun

 5. Celattin dedi ki:

  Selamün aleyküm allah hickimseyi mağdur etmesin hicbirzaman hicbiryerde yardım talebinde bulunmadım ama şidi mağdur durumdayım gecinemiyorum bana yardım edin yardıma muhtacım herkesten allah razı olsun
  TR50 0006 2000 5230 0006 8499 65

 6. Abdulhalim karadağ dedi ki:

  Eşim çalışmiyor 2 çocuğum var 2 side öğrenci okul masraflarını karşılamiyorum sadece ben çalışiyorum askeri öcret aliyorum ev kira biriken 2 aylık kira borcum var elden aldığım borçlar var bankaya borcum var maaşımın 4 ten 1 rini banka aliyor benim kiram 4000 tl aldığım maaş bana yetmiyor başkada herhangi bi yan gelirim olmadığından dolayi geçim sıkıntısı yaşamaktayim sizden gelen yardımlarla biraz olsun geçimimi karşıliyorum sizden rıcam bana en kısa bi zamanda bana yardımcı olmanız şimdiden çok teşekür ederim Allah sizden razı olsun kolay gelsın.

  TR020006701000000074684436
  ABDULHALİM KARADAĞ
  05536259890

 7. tuncay Canbula dedi ki:

  İyi günler adım Tuncay Canbula felç hastasıyım oğlum da otizmli ibanim TR800006200042200006294217 lütfen bana yardımcı olun

 8. Muhammed Özkaya dedi ki:

  Öncelikle iyi günler dilerim sizlere sizden ricam var kabul edermisiniz çok zor durumdayım yardım edermisiniz bana bankaya borçum var onu kapatmak istiyorum çok sıkıntılarım var benim Muhammed Özkaya TR82 0011 1000 00000036328539

 9. Muhammed Özkaya dedi ki:

  Merhaba iyi günler dilerim yardımcı olursanız sevinirim ikiz kızım var evim kira geçim sıkıntısı çekiyorum lütfen yardım ediniz bankaya borçum var onu kapatmak istiyorum çok zor durumdayım lütfen yardım edin TR82 0011 1000 00000036328539 MUHAMMED ÖZKAYA çok ihtiyacım var çok sıkıntılarım var stres sıkıntı çekiyorum

 10. egehan akçakale dedi ki:

  merhaba osmaniyeden depremzedeyim paraya ihtiyacım var. iş aramaya devam ediyorum borcum var yardımcı olursasınız sevinirim. TR76 0001 5001 5800 7312 4961 55 VAKIFBANK egehan akçakale

 11. Fikret sigin dedi ki:

  Valla adana incirlikten Fikret sigin yaş 55 tek yaşayan kalp hastasıyım kollestrol tansiyon şeker aşırı derecede kansızlık sinir hapı kullanıyorum tek suçum 15 sene yatalak babama baktım sucmu Allah katında evlenmedim bile hayvan yerine koyuyorlar geber diyolar zehirlesinler açım Allah Muhammed saidim açım çöpten ekmek kemik topluyorum kaynatip içiyorum ilaçlarımı içemiyorum bakkala 850 lira borcum var ekmek tüp makarna alamyorum köpek gibi yalvartiyolar zehirlesinler sesimi duyurun lütfen yalansa mezarda dik durayım yalvaryom ayanizi opim 5538477781

 12. Yakup karış dedi ki:

  Merhaba benim engelli bir kızım var kızım tedavisi sürüyor kızım üç seyas ameliyat var matti durumum iyi değil kızım sağlığına kavuşması için yardım talep ediyoruz kızım için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir