Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

konya büyükşehir belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama
Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; İhtiyaç sahibi ailelere yaptığı sosyal yardımlarla adından sıkça söz ettiren Konya Büyükşehir Belediyesi, muhtaç ailelerin umudu olmaya devam ediyor. Birçok yardım çeşidi ile beraber sosyal kart başvurusu gibi farklı yardımlarla da dikkat çeken belediye, ülkemizin en çok yardım yapan belediyelerinden biri konumunda.

Bizlerde sizler için Konya Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilinmesi gerekenleri bir araya getirdik. Eğer Konya’da yaşıyorsanız ve Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız yazının tamamını okumayı ihmal etmeyin.

Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Sosyal Yardımlar Nelerdir?

Konya Belediyesi yardımları içerisinde en çok dikkat çeken Konya büyükşehir Belediyesi sosyal kartları. Özellikle yardım talebinde bulunanların onurunu kırmadan maddi destek sağlaması konusunda avantaj sağlayan sosyal kartlar, sadece Konya Belediyesi değil, ülkemizin birçok belediyesi tarafıından da kullanılmakta. Konya sosyal destek paketi başvurusunda bulunanlardan başvurusu kabul edilenlere verilen bu kart, bir çok zincir markette kullanılabiliyor.

Bu sosyal kartların limitleri ise aile fertlerinin sayısına göre değişiyor. Örneğin 3 kişilik aileler için 300 TL, 6 kişilik aileler içinse 600 TL gibi bir limit belirlenebiliyor.

Ekonomik sebeplerle eğitim hayatında olumsuzluklar oluşan ve il sınırları içerisinde eğitim gören öğrencileri de unutmayan Konya Belediyesi, sosyal yardım desteği ile öğrencilere de destek olmaktadır. Ek olarak LGS’de bellir dereceye giren öğrenciler de teşvik ödülleri veren belediye, Konya Büyükşehir belediesi sosyal yardım başvurusu yapan bir çok kişiye desteğini sorunsuz şekilde sürdürmektedir.

Ülkemizin tahıl ambarı görevini gören ve Konya Ovası gibi bir avantajı olan kentte, tarımsal destekler de unutulmamış. Konya Büyükşehir Belediye yardım başvurusu konusunda diğer belediyelerden farklı olarak tarımsal ve hayvancılık alanında ki sosyal yardımları ile çiftçilere önemli katkılar sağlamaktadır.

Hayvancılık desteği ile farklı dönemlerde yonca tohumu yardımı sunan Belediye, aynı zamanda tarımsal destek kapsamında ahududu, elma, ceviz, böğürtlen, adaçayı, kekik, lavanta gibi bitkilerin fidelerini de dikim ve yetiştiricilik için çiftçilere dağıtmaktadır. Başvuruları online olarak da kabul eden Konya Belediyesi yardım başvurusu yapan üreticilere yerli fasülye ve yerli şeker tohumu desteği de sağlamaktadır.

Bunlarla birlikte dar gelirli ailelerin yeni doğum yapmış fertleri için “Hoş geldin bebek” projesi ile yardım sağlamakta, proje bünyesinde verilen hediye paketleri içerisinde ateş ölçer, sabun, havlu, şampuan ve bez gibi bebeklerin temel ihtiyaçlarının karşılanması sağlanıyor. Özellikle Karatay ilçesinde yaşayan ve yeni doğum yapmış aile fertleri başvuru sonrası tek seferlik olarak bu yardım paketini alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yardımlardan en önemlisi konumunda olan Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu e-devlet üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Aşağıda ki linklerden gerekli yerlere tıklayarak siteye giriş yapıp ön başvuru formunu doldurabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken formu doldururken tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olmanız.

Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi eğitim desteğini de sürdürüyor. Sadece eğitim ve öğretimin başladığı eylül ayı içerisinde yapılan eğitim desteği için aşağıda linki tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru sonrası yetkililer tarafından yapılan değerlendirme sonucu kimlere eğitim desteği verileceği belirleniyor.

Özellikle Karatay ilçesinde ikamet edenlerin alabileceği hoş geldin bebek projesine başvurmak için aşağıda ki linki tıklayıp formu doldurmanız yeterli.

Tarımsal Destek için Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapacak kişilerin ise aşağıda ki linki tıklayarak başvuruda bulunmaları gerekiyor. Ancak tarımsal desteklerin genellikle sadece yaz aylarında yapıldığını da hatırlatalım.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Belediye’den yapılan resmi açıklamaya göre muhtarlıklardan alınan yoksulluk belgesi, muhtaçlık ve fiziksel engel gibi nedenlerle yardım alması gereken vatandaşlar hariç, diğer tüm başvurular online olarak yapılmaktadır.

Alınan başvuruların sayısına, Belediyenin bütçesine ve alınan bağışların miktarına göre yardımlar gerçekleşmekte, bu konuda bir kesinlik bu nedenlerden dolayı bulunmamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart başvurusu yapan vatandaşlar ayrıca form ve dilekçelerinde ihtiyaçlarını belirtmekte, sonrasında ise komisyonun kararı ile uygun görülen kişilere bu sosyal destekler ulaştırılmaktadır.

İhtiyaç sahibi öğrencileri de unutmayan Konya Belediyesi, bu kapsamda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine destek veriyor. Özellikle öksüz, yetim, engelli veya anne-babası ayrı olup muhtaçlık durumu olan öğrencilere de sosyal yardım desteği veriyor.

Tarımsal desteğe ihtiyacı olan ve başvurmak isteyenlerin Konya’da ikamet etmesi ve 18 yaş üstü olması gerekiyor.

Ramazan ayında da gıda ve erzak kolisi yardımı ile muhtaç ailelere ulaşan belediye her alanda vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Kısacası Yoksulluk durumunu belgeleyen dul, gelir sahibi olmayan bireyler, kimsesiz çocuklar, engelli kişiler, kendi ihtiyaçlarını göremeyecek derecede ileri yaşta olanlar, kronik rahatsızlığından dolayı herhangi bir iş yerinde çalışamayacak durumda olanlar bu yardımlardan faydalanabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi yardımları kimlere verilir diye soranlar için özetleyecek olursak;

  • Dar gelirli
  • Çalışamayacak durumda kronik rahatsızlığı olanlar
  • Eşini kaybetmiş dul kadınlar
  • Fakirlik belgesi olanlar
  • Engelli kişiler
  • Kimsesiz çocuklar
  • Çalışamayacak kadar ileri yaşta olanlar için verilir.
  • Tarımsal işlerle uğraşan çiftçiler bu yardımlardan yararlanabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Konya’da ikamet eden ve yardıma muhtaç kişilerin merak ettiği bir diğer konu ise Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım başvuru formu. Bunun için yapmanız gereken aşağıda ki başvuru formu linkine tıklayarak başvuruda bulunmak. Sosyal Belediyecilik faaliyetlerinin öncülerinden olan Konya Büyükşehir Belediyesi, işlemlerini genellikle online olarak kabul ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Eğer Konya Büyükşehir Belediyesi kart başvuru sorgulama işlemi yapacaksanız 444 55 42’yi arayıp 6’ı tuşlayabilirsiniz. Onun harici Belediyenin başvuruları kabul ettiği Kaysis sistemi ile ilgili bilgi almak veya sorun iletmek için ALO 153 Açık Kapı hattını arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tüm başvuru süreçlerini online olarak kabul eden kurum, Konya Belediyesi kart başvurusu sorgulama işlemi için de online olarak hizmet veriyor. Yani yukarıda ki linkler aracılığı ile yine sosyal kart başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, belediye tarafından dar gelirli ve ihtiyaç sahiplerinin rencide olmadan zincir marketlerden temel gıda ürünlerini karşılamaları için veriliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım kartı anlaşmalı BİM, ŞOK ve A101 mağazalarında tütün ve alkol ürünleri hariç diğer tüm ürünler için kullanılabilir.

Ancak sosyal yardım kartı başvuruları her zaman açık olmuyor. Bunun için yapmanız gereken aşağıda vereceğimiz Sosyal kart başvuru linkini dönem dönem kontrol etmeniz.

Yukarıda ki linki dönemsel olarak kontrol etmeyi unutmayın. Çünkün ülkemizin en çok sosyal yardım yapan belediyelerinden biri olan Konya Belediyesi, yardımların bir çoğunu bu kart üzerinden yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi gıda ve erzak yardımı her yıl Ramazan ayında ve Kurban bayramında dar gelirli ve muhtaç ailelere yapılmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ailelere de sosyal yardım kartı ile gıda yardımı yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı başvurusu onaylanan ailelere verilen sosyal yardım kartı ile aileler anlaşmaşı zincir marketlerden ihtiyacı olan gıda ürünlerini alabiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı kolilerinde 1 kg salça, 2 kg fasulye, 1 kg mercimek, 1 kg bulgur, 3 kg pirinç, 2 kg şeker, 500 gr çay, 4 paket makarna, 2 kg un ve 2 litre sıvı yağ bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu için belediyenin sosyal yardım hattını arayabileceğiniz gibi, belediyenin resmi internet adresinden de başvuruda bulunabilirsiniz. Aşağıda ki linki tıklayarak dönemsel olarak açılan Konya Belediyesi gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Nasıl Alınır

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Konya Belediyesi gıda ve erzak yardımı başvurusu internet ortamından veya ALO 153 açık kapı hattından yapılıyor. Ayrıca bir diğer yöntem ise 444 55 42 hattını aramak.

Başvuruda buşunduktan sonra başvurusu kabul edilen kişilerin ev adreslerine teslim ediliyor veya sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahiplerinin gıda yardımları her ay sosyal kartlarına düzenli olarak yükleniyor.

Telefon:444 55 42
Açık Kapı:153
Fax:+ 90 332 211 15 76
Web:http://www.konya.bel.tr
Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda yardımı başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı

İhtiyaç sahibi ailelere gıda ve erzak yardımı yapan Konya Belediyesinden yardım kolisi almak için ALO 153 hattını arayabilirsiniz.

Eğer online başvuru yapmak istiyorsanız da yukarıda ki bağlantıdan yine aynı şekilde formu doldurabilirsiniz. Yılda 2 kez yapılan gıda yardımı ramazan ayında ve kurban bayramında yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesinin en çok başvuruda bulunulan sosyal yardım desteklerinden biri Sosyal yardım kartı. Bu kart ile vatandaşlar pos cihazı olan anlaşmalı marketlerde ihtiyaçlarını rahatlıkla gidermektedir.

Aynı zamanda toplamda 18 bin öğrenciye verilen sosyal kartlara her ay düzenli olarak bakiye yükleniyor. Sosyal karta başvurmak için aşağıda ki linki tıklayıp formu doldurabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Desteği Başvurusu

Sadece eğitim döneminin başladığı eylül ayında başvuru yapabileceğiniz eğitim desteği için aşağıda ki linkten başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır

Konya sosyal yardım kartı sorgulama; sosyal yardım kartı başvurusu yaptığınız linkten veya ALO 153 Açık Kapı çağrı merkezinden sosyal kart başvuru sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Engelli vatandaşları da unutmayan Konya Belediyesinden Engelli Destek Kayıt Merkezi’ne kaydolmak için aşağıda ki linki tıklayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Evde Sağlık Hizmetleri

Konya Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri sistemine başvurmak için 444 38 33 hattını arayabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Maddi yardım konusunda her daim vatandaşlarına destek olan Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal kart projesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin kendi temel ihtiyaçlarına göre alışverin imkanı sunarak temel gıda ürünlerini erişimini kolaylaştırmaktadır.

Sosyal kartlar tek kullanımlık veya süreli kullanımlık şeklinde olabilmekte, anlaşmalı zincir marketlerin tamamında geçerli olmaktadır.

Dönemsel olarak yardıma muhtaç kişilere maddi yardım da yapan belediye, bu sayede ailelerin daha rahat bir yaşam sürmelerini hedefliyor.

Bu yazımızda Konya Büyükşehir Belediye Yardım Başvurusu, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım kartı, Konya Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve Konya Büyükşehir Belediyesi para yardımı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Aklınıza takılan her türlü soru için yorum bölümüne lütfen yazmayı unutmayın.

5/5 - (14 oy )

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir