İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu

İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu; Dünyada yaşanan ekonomik kriz, Avrupa’da başlayıp halen devam eden savaş ve Covid-19 salgını nedeniyle birçok ülke krizin eşiğinde. Özellikle ülkemizde yaşanan yüksek enflasyon yüzünden de bir çok aile maddi anlamda oldukça zor duruma düştü.

Bu zor günlerden dolayı da maddi anlamda hayatını idame ettirmekte zorlanan birçok kişi sosyal yardım alabilmek için araştırma yapıyor. Devletimiz tarafından da ihtiyaç sahiplerine verilen birçok sosyal yardımla beraber 1100 TL destek veriliyor.

Bizler de İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu hakkında tüm bilinmeyenleri sizler için araştırdık.

İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu yapmak için tek yapmanız gereken e-devlete girmek. Yani 1100 TL yardım başvurusunda bulunmak için herhangi bir kuruma gitmenize gerek yok.

1100 tl yardım başvurusu için aşağıda ki ön başvuru linkini tıklayıp TC kimlik no ve e-devlet şifrenizle sisteme giriş yaparak başvuru formunu doldurmanız yeterli.

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> PTT 700 TL yardım Başvurusu

İhtiyaç Sahiplerine 1100 TL Yardım Başvurusu Formu Nedir?

E-devlet sistemi üzerinden 1100 TL yardım başvurusu için doldurmanız gereken formdur. Bu başvuru formunda başvuru yapan kişinin tüm gelir gider durumları, hanedeki kişi sayısı gibi bilgiler yer alıyor. Başvuru formunda yazan bilgilerin doğru olup olmadığının araştırıldığını unutmayın.

Bu nedenle formu doldururken eksiksiz ve doğru bilgi girdiğinizden emin olun. Çünkü verilen hatalı bilgiler araştırma esnasında tespit edilirse kişinin başvurusu onaylanmıyor. Ayrıca e-devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek şifre alabilirsiniz.

İhtiyaç Sahiplerine 1100 TL Yardım Başvurusu E-Devlet Üzerinden Nasıl Yapılır?

Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan veya geliri güncel asgari ücretin 1/3’ü kadar olan aileler için verilen 1100 tl yardım başvurusunu e-devlet üzerinden aşağıda ki başvuru linkine tıklayarak kolayca yapabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra ödemeler kişi adına PTT şubesine gönderilir.

İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusuna Kimler Başvurabilir?

Hiç geliri olmayan veya geliri varsa da hanede kişi başına düşen gelir güncel asgari ücretin 1/3’ü kadar olanlar ve durumu aşağıda ki gibi olan kişiler hariç 1100 tl yardım başvurusu yapan herkesin başvurusu kabul ediliyor.

 • Adresinin yurtdışı olması
 • Adres gizliliği kararının olması
 • 18 yaşından küçük olması
 • T.C. Vatandaşlığının olmaması
 • Son 15 gün içerisinde hanesinde herhangi bir Sosyal Yardım Başvurusu bulunması durumlarında e-Devlet Sosyal Yardım Başvurusu değerlendirmeye alınmaz. Peki bu yardım kimlere verilir?
 • Ailesinde engelli ve bakmakla yükümlü olan bireyler
 • Engelliler
 • T.C. vatandaşı olması
 • Herhangi bir sosyal güvencesi olmayan bireyler
 • Düzenli geliri olmayanlar
 • 65 yaşından büyük olanlar
 • Gerçekten ihtiyaç sahibi olduğuna dair belgesi olanlar
 • Herhangi bir işte çalışmayanlar veya isten çıkarılmış olanlar

İhtiyaç Sahiplerine 1100 tl Yardım Başvurusu Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1100 TL yardım başvurusu sorgulama işlemi yine e-devlet üzerinden yapılıyor. Sisteme giriş yaptıktan sonra arama kutucuğuna “İhtiyaç sahiplerine 1100 tl yardım başvurusu” yazın. aşağıda bir çok link çıkacaktır ancak https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama direkt bu linkten sorgulama yapabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> Sosyal Yardım Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

1100 TL Yardım Nereden Alınıyor?

Başvurusu kabul edilen kişilerin ödemeleri PTT aracılığı ile yapılıyor. Eğer başvurunuz kabul edildiyse size en yakın PTT şubesine giderek kimliğinizle paranızı alabilirsiniz.

İhtiyaç Sahiplerine Verilen 1100 tl Her Ay mı Veriliyor?

Devletin verdiği sosyal desteklerden biri olan 1100 tl yardım tek seferde ödenen bir destek türüdür. Bu nedenle her ay verilmez. Başvurusu kabul edilen kişilere sadece 1 kez ödenir. Aynı aileden sadece 1 kişi başvuruda bulunup bu yardımı alabilir.

5/5 - (3 oy )

You may also like...

1 Response

 1. Yonca kozan dedi ki:

  Merahba benim maddi durumum çok kötü yiyeceğim yok cocuklarima baakmiyorum eşim asgari ücretle çalışıyor yetiştiremiyo borcu var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir