Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

gaziantep büyükşehir belediyesi yardım başvurusu ve sorgulama
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2022; farklı alanlarda destek vermesi ile tanınan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, çeşitli kurum ve kuruluşlarla iş birliği yaparak dar gelirli ve maddi yardıma ihtiyacı olan ailelere destek olmaya devam ediyor. Gaziantep sosyal yardım başvurusu hakkında ele aldığımız bu rehberde aradığınız tüm soruların cevabını bulebilecek, Gaziantep gıda yardımı gibi önemli konular hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Maddi yardıma muhtaç ve dar gelirli aileler için yaptığı sosyal yardımlarla adından söz ettirmeye devam eden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımları ile bir çok aileye umut olmaya devam ediyor. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, geçtiğimiz günlerde 100 bin aileye maddi yardım edildiğini belirtmiş, bu yardımların devam edeceğini de sözlerine eklemişti.

gaziantep büyükşehir belediyesi yardım başvuru ve sorgulama

Kadın aile eğitim ve sosyal hizmetler daire başkanlığı vasıtası ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yapanlar için, sosyal belediyeciliği benimseyen Gaziantep tarafından tek tek hanelere ulaştırılan yardımlar yalnızca gıda ve nakit değil, aynı zamanda giyim, ev eşyası, ilaç ve kırtasiye gibi yardımları da kapsıyor. Aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi yalnızca nakdi yardımlarla değil, engelli bireylere de yardım elini uzatarak hem topluma kazandırıyor, hem de iş imkanı sunarak sosyal sorumluluk ve eğitim alanında da üzerine düşeni yapmaya devam ediyor.

Gaziantep Belediyesi Yardımları;

 • Gıda Yardımı
 • Yardım Kolisi
 • Süt Yardımı
 • Öğrenci Bursu
 • Sosyal Yardım Kartı
 • Ramazan Kolisi Yardımı
 • Maddi Yardım

diye özetlenebilir.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Yardım başvurusunda bulunan birçok kişinin merak ettiği soruların başında Gaziantep yardım başvurusu nasıl yapılır geliyor. Büyükşehir Belediyesi bu konuda birçok farklı alternatifler sunarak yardıma ihtiyacı olan kişilerin doğru kanaldan başvuruları yapmasını sağlıyor. Bize soracak olursanız en doğru başvuru şekli Gaziantep Büyükşehir Belediye binasına giderek başvurunun şahsi olarak yapılması.

Eğer Gaziantep Büyükşehir Belediyesine gitmek gibi bir durumunuz yoksa telefon numaralarından ulaşarak da gerekli bilgi alabilir, başvuru sürecine o şekilde de devam edebilirsiniz. Telefon numarası ile ulaşıp aramak istemeyenler için de mesai saatlerinde taleplerinizi iletebileceğiniz Whatsapp hattını da aktif olarak kullanabilirsiniz.

İşlemlerini e-devlet üzerinden yapmak isterseniz de aşağıda ki linke tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Ayrıca yalnızca gıda yardımı talebinde bulunacaksanız diğer linkten gıda yardımı başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bizim tavsiyemiz Belediye binasına giderek şahsi olarak başvuruda bulunmanız.

Özetleyecek olursak Gaziantep yardım başvurusunda bulunmak için aşağıdaki alternatiflerden herhangi birini tercih edebilirsiniz.

 • E-devlet kanalı ile
 • Büyükşehir Belediyesi Binasına şahsi başvuru ile
 • Telefonla arayarak
 • Whatsapp hattı ile yapılabilir.

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> Doğalgaz Yardımı Başvurusu I En Kolay Yöntem

Gaziantep Belediyesi Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

3294 sayılı kanun gereğince Gaziantep Belediyesi Sosyal yardım başvurusu yapan dar gelirli, ihtiyaç sahibi, engelli, eşini kaybeden ev kadınları, anne veya babasını kaybetmiş olan çocuklara ihtiyaç dahilinde maddi yardım ve sosyal yardım yapmaya devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi hane yardımı, özgün yardım projelerinden biri ve belediye yetkilileri tarafından güncel olarak uygulanmaya da devam ediyor.

Yoksulluk durumunu belgeleyen dul, gelir sahibi olmayan bireyler, kimsesiz çocuklar, engelli kişiler, kendi ihtiyaçlarını göremeyecek derecede ileri yaşta olanlar, kronik rahatsızlığından dolayı herhangi bir iş yerinde çalışamayacak durumda olanlar bu yardımlardan faydalanabilir.

Özetle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardımları;

 • Dar gelirli
 • Çalışamayacak durumda kronik rahatsızlığı olanlar
 • Eşini kaybetmiş dul kadınlar
 • Fakirlik belgesi olanlar
 • Engelli kişiler
 • Kimsesiz çocuklar
 • Çalışamayacak kadar ileri yaşta olanlar için verilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

İster online platformlar üzerinden, ister belediye binasına giderek Gaziantep sosyal yardımlaşma talebinde bulunun, her durumda başvuruların incelenmesi için temel bilgilerinizin olduğu bir form doldurmanız gerekiyor.

Bu formda gelir, eğitim, sağlık, engel durumu, gelir beyanı gibi önemli bilgiler isteniyor. Bu bilgiler hem devlet kayıtlarında, hem de adreste yetkililer tarafından incelenerek teyit edilmektedir. Bu nedenle Gaziantep Belediyesi yardım başvuru formu doldurulurken tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan mutlaka emin olmanız gerekiyor.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Yardım almak için başvuruda bulunduğunuz tüm kanallar sorgulama içinde geçerlidir. Yardımların kesinleşmesi ile birlikte formda verdiğiniz iletişim numarası ve adres üzerinden yetkililer kişilere ulaşıyor. Ancak süerce dair net bir bili şu aşamada bulunmuyor. Gaziantep Belediyesi yardım başvuru sorgulama için aşağıda ki başlıktan faydalanabilirsiniz.

Gaziantep Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası Nedir?

Hem sorularınızı yöneltmek için, hem de başvuru ve başvuru sonucu hakkında detaylı bilgi almak için kullanabileceğiniz tüm kanallar;

Ayrıca Bakınız >>>>>>>> İhtiyaç Sahiplerine 1100 TL Yardım Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardım

Hane yardımı projesi kapsamında Gaziantep Büyükşehir belediyesi nakit yardım yapmaya devam ediyor. Muhtaç durumda olanlar için bu proje aracılığı ile bütçe belirlemesi yapılmakta ve ihtiyaç durumuna göre daha adil bir dağılım yapılmaktadır.

Yukarıda daha önce ki başlıklarda da belirttiğimiz gibi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kanallarından herhangi birini tercih ederek ihtiyaç durumunuzu belirtebilir, sizlerde maddi ve sosyal yardım alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Maddi yardıma ihtiyacı olanların başvuru sürecinden sonra olumlu yanıt alması halinde Gaziantep gıda yardımı alma hakkı doğuyor. Bu yardımların içerisinde yağ, çay, şeker, nohut, pirinç, makarna, un gibi temel gıda ürünleri buluuyor ve yetkililer verilen adrese teslim ediliyor. Bu teslim edilen kolilerde bir ailenin aylık beslenme ihtiyacı karşılanıyor ve özellikle ramazan ayında daha çok dağıtılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu ALO 153 yardım hattından yapılabileceği gibi belediyenin resmi internet hesabı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığında ki yetkililer tarafından başvurular arasından yapılan değerlendirme ile tesbit edilen ailelere bu yardımlar belirli dönemlerde yapılmaya da devam ediyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu belediyenin resmi sitesi üzerinden başvurulabileceği gibi ALO 153 yardım hattı aranarak gıda ve erzak başvurusu yapılabilir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan değerlendirme sonrası belirlenen ailelere gıda yardımı ve erzak yardımı verilmektedir.

Gıda yardımı almaya hak kazanan ailelerin gıda yardımları formlarda verilen adreslere teslim edilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Sorgulama

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi gıda yardımı ve sorgulama işlemleri ALO 153 hattı ya da 0850 207 27 27 numaralı hattı aranarak öğrenilebilir. Bunlardan farklı olarak ayrıca 0342 153 00 00 whatsapp hattı üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımlardan biri de para yardımı. Dar gelirli, maddi durumu iyi olmayan veya çalışamayacak durumda olanlar için yapılan para yardımı, detaylı bir inceleme sonucunda yapılmaktadır.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

“Anneye Süt Bebeğe Can” sloganı ile 2 yıl önce Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan süt yardımının faaliyetleri Kadın Aile Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığı ile yürütülüyor.

Çocukların gelişimi ve daha sağlıklı büyümeleri için verilen Gaziantep belediyesi süt yardımı, Gaziantep il sınırları içinde ki kadınlara hamilelik döneminden itibaren verilmektedir. Hamileler ve 6 yaşından küçük çocuğu olan ailelere 45 günde 1 kez 12 litre süt dağıtılmaktadır.

“Anneye Süt Bebeğe Can” peojesi kapsamında ki süt yardımına başvuruda bulunmak için;

 • ALO 153 Mavi Masa
 • 0850 207 27 27
 • 0342 153 00 00 hatlarından herhangi biri ile başvuruda bulunabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım Kolisi İçinde Neler Var?

Her yıl ramazan bayramı ve Kurban bayramında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yardım kolisi ihtiyaç sahiplerine verilmeye devam ediyor. Bu yardım kolisi içerisinde bir ailenin kullanacağı temel gıda ürünleri bulunuyor.

Her yıl ortalama 100 bin aileye verilen gıda yardımı içerisinde çay, çeker, yağ, un, pirinç, makarna gibi temel gıda ürünleri bulunuyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Başvurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin yaptığı yardımlardan bir diğeri de Kültür ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı aracılığı ile yaptığı öğrenci bursu.

Bunun için yapmanız gereken Belediye binasına gidip detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için yardım kolisi yerine verilen sosyal yardım kartı, bir çok aileye umut olmaya devam ediyor. Gaziantep Belediyesi yardım kartı alan kişiler diledikleri market zincirinden alışverişlerini yapabilmektedir.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yardım kartı başvurusu yapmak için;

 • ALO 153 Mavi Masa
 • 0850 207 27 27
 • 0342 153 00 00 hatlarından herhangi birini tercih edebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı; Başvuru yapmak için ALO 153 arayabileceğiniz gibi, belediye binasına giderek şahsi olarak da başvuruda bulunabilirsiniz. Maddi yardım başvurusunda buşunan kişilerin yardımları Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardım Kartına yatırılmaktadır.

Belirli dönemlerde verilen gıda yardımları da sosyal yardım kartına yüklenebiliyor. Bu sayede ihtiyaç sahipleri, neye ihtiyacı varsa kendileri almak imkanına sahip oluyor.

Gaziantep Belediyesi Sosyal Yardım Kartı ile herhangi bir marketten alışveriş yapabilir, zincir marketlerden kart bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardım Başvurusu

Bolluk ve bereket ayı olarak bilinen Ramazan ayı geldiğinde, birçok belediyede olduğu gibi gıda ve maddi yardımlar diğer aylara nazaran oldukça fazla olmaktadır. Buna istinaden Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kişi ve kurumların desteği ile hazırladığı ramazan kolilerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ramazan kolisi için başvurmanız gereken hat ise ALO 153. Hattı 08:00-17:00 saatleri arasında arayarak durumunuzu iletebilir, adresinize ramazan kolisini alabilirsiniz.

Aklınıza takılan her türlü konu hakkında aşağıda ki yorum bölümüne yazmaktan lütfen çekinmeyin.

5/5 - (57 oy )

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir