Başkent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Bakiye Sorgulama 2022, Başkent kart bakiye sorgulama, başkent kart sosyal yardım kartı bakiye sorulama, başkent kart bakiye sorulama nasıl yapılır; Ankara’da yaşayan dar gelirli ve ihtiyaş sahibi vatandaşlara verilen başkent kart, bir çok sosyal yardımın yapıldığı kartlardan biri.

İçinde ki bakiyeye göre alışveriş yapabilir veya fatura ödeyebilirsiniz. Temassız özelliği ile dijital çağda yerini alan Başkent kart, Ankara Büyükşehir Belediyesinin tüm sosyal ve maddi yardımların tek yerden yapılmasına imkan tanıyor.

Aidat ücreti de bulunmayan başkent kart bir çok yerde de geçerli. Başkent kart bakiye sorgulama, düzenli olarak sosyal yardım alan bir çok kişinin merak ettiği konulardan. Öncelikle başkent kart hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

Başkent Kart Nedir?

Başkent kart hem bankamatik kartı olarak kullanılabilen, hem de Ankara Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahibi ailelere tanımladığı ve içerisinde sosyal yardımların yüklendiği, temazsız özelliği bulunan, aidat ücreti bulunmayan, içerisinde ki bakiye ile fatura yatırılabilen bir karttır.

Para çekme, para yatırma gibi özellikleri de bulunan Başkent kart, aynı zamanda toplu taşıma araçlarında da geçerlidir. 20 TL karşılığında isteyen herkes bu karta sahip olabilir. Ancak unutulmamalıdır ki sadece içerisinde ki bakiye kadar harcama yapılabilir, yani bir kredi kartı değildir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun çerçevesinde, Merkez Bankası tarafından faaliyet izni verilen Birleşik Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin Ankaralılar için altyapısını kurduğu bir kamu hizmetidir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Nasıl Alınır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Başkent Kart’a sahip olmak için 20 TL ödemeniz gerekiyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası A-Blok’ta bulunan Başkent Kart bürosundan ücreti ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Sosyal destek amacı ile Başkent Kart sahibi olmak isteyen kişiler aşağıda ki başvuru linkini tıklayıp ön başvuru yapması gerekiyor. Başvurusu onaylanan kişilere Başkent Kart ücretsiz verilir.

Başkent Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

başkent kart bakiye sorgulama

Başkent kart bakiye sorgulama, Ankara kart bakiye sorgulama, başkent kart sosyal yardım kartı bakiye sorgulama gibi soruların cevabına gelecek olursak;

Bankaların ATM cihazlarından, Başkent Mobil uygulamasındaki “Başkent Cüzdan” menüsünden kartınızı tanımlayarak veya sisteme kayıtlı cep telefonunuzdan Başkent153 çağrı merkezini arayarak bakiye sorgulamasını yapabilir, kartınızla ilgili diğer işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Başkent kart bakiye öğrenme işleminin en kolay yöntemi, size en yakın herhangi bir bankanın ATM’sine gidip şifrenizi girerek bakiye sorgulamak.

5/5 - (1 oy )

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir